Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Danielle Porter
Shawn Lachance Icon_minitimeSzomb. Ápr. 21, 2012 7:08 am by Draco Malfoy

» Karakterpiac
Shawn Lachance Icon_minitimeSzer. Ápr. 11, 2012 5:06 am by Vendég

» Játékfigyelő
Shawn Lachance Icon_minitimeKedd Ápr. 10, 2012 3:33 am by Vendég

» Mondd, jó barát, és lépj be!
Shawn Lachance Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2012 6:45 am by Vendég

» Minden ami létezik!
Shawn Lachance Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2012 6:40 am by Vendég

» Alexis Corday
Shawn Lachance Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2012 10:35 pm by Ginny Weasley

» James Donovan
Shawn Lachance Icon_minitimeCsüt. Ápr. 05, 2012 1:43 am by Draco Malfoy

» Grace O'Connell -készül
Shawn Lachance Icon_minitimeSzer. Ápr. 04, 2012 7:48 am by Vendég

» I love . . . ო
Shawn Lachance Icon_minitimeKedd Ápr. 03, 2012 7:50 am by Vendég

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (16 fő) Hétf. Márc. 12, 2012 7:29 am-kor volt itt.

 

 Shawn Lachance

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Shawn Lachance Empty
TémanyitásTárgy: Shawn Lachance   Shawn Lachance Icon_minitimeSzomb. Feb. 18, 2012 9:19 am

Shawn Lachance
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Shawn Lachance Tumblr_lgna8pjzps1qczjlgo1_500

°~ • the charming teacher • ~°

❝ Always be the first. ❞

.:Adatok:.


Teljes név; Shawn Christopher Lachance
Becenév; leginkább Lachance professzor, esetenként Shawn
Születési hely, év; Anglia, London; 1990. február 14.
Kor; 22
Nem; férfi
Oldal; sötét
Vér; arany
Csoport; elsősorban tanár, pontosabban SVK helyettesítő tanár, de nem publikusan halálfaló is
Háza; valaha a Mardekár volt
Évfolyam; -

.:Jellem:.


szeret; mágia, család, olvasás, kviddics
nem szeret; Bagoly Berti féle mindenízű drazsé, aurorok, család
mumusa; szerelem
Edevis-tükre; szeretne íróként híressé válni, de ezt még senkinek nem vallotta be
titkai; Van pár.
patrónusa; farkas
személyisége; Meglehetősen határozott, sőt, makacs. Amit egyszer a fejébe vesz, annak úgy kell lennie. Ha nagyon akar valamit, azért szinte bármeddig képes elmenni. Emellett okos is, ravasz, sokat olvas, szeret tájékozott lenni, legyen szó bármiről. Ha számára fontos dologról van szó, nem ismer tréfát, más esetben azonban sokszor komolytalan. Szeret megviccelni, megtréfálni másokat. Sőt! Szívesen tesz másokat nevetség tárgyává. És hála az eszének, jól is megy neki. Ezért is volt az iskolában is egyike a legnépszerűbb diákoknak. Na meg azért, mert kviddicsezett, már harmadéves korától terelő volt. Mindezek mellett természetesen neki is van egy érzékenyebb oldala, de azt csak kevesek ismerik. Tanárként jófej és engedékeny, mivel ő is fiatal még, és nemrég került ki az iskolapadból. Elnéző, kivéve ha a diákok tiszteletlenül viselkednek vele. Azt nem torelálja.

.:Külső:.


hajszín; Sötétbarna
szemszín; Szintén barna
alkat, stílus; Magas, kicsit nyúlánk, szálkásan izmos, nem egy kigyúrt fazon, és a lezseren elegáns ruhákat részesíti előnyben.
magasság; 183 cm
tömeg; 74 kg
különleges ismertető jel; nincs
pálcája; kőrisfa, unikornisszőr maggal, tizenhárom és fél hüvelyk
play by; Ian Harding

.:Család:.


Apa; Peter Lachance; a Mágiaügyi Minisztériumban dolgozik magas pozícióban
Anya; Emalda Lachance; Könyvkereskedést vezet az Abszol Úton
Testvérek; Elois Lachance (7), Sebastian Lachance (13), Miranda Lachance (21), Edmund Lachance (25)
Egyéb hozzátartozó; Exfelesége, Sylvia Gilmore Lachance, két éve elhunyt
Háziállat; Pearl, hóbagoly

.:Létezés:.


Ujjai ütemesen dobolnak az asztalon a füzet mellett. Kifelé bámul az ablakon el-elmerengve. Maga sem tudja, miért is döntött úgy, hogy papírra veti élete fontosabb elemeit. Akkor jó ötletnek tűnt, hisz ha író akar lenni, elsősorban a saját érzéseit kell megtanulnia megfogalmazni. Most azonban egy halva született ötletnek tűnik az egész. Immár harmadszor mártja tintába a tollát, és feltett szándéka, hogy ezúttal írni is fog valamit.

A nevem Shawn Lanchace. Sötét varázslatok kivédését tanítok a Roxfort Boszorkány és Vará...

Kitépi a lapot, összegyűri, majd egy unott mozdulattal a háta mögé dobja. Unalmas. Maga sem érti, hogy lehet ennyire unalmas, hisz az élete alapjában véve nem egy szürke, semmit mondó történet. De egyszerűen nem tudja, hogyan kezdje.

Mind kezdjük valahol. Mind elkezdjük valamikor ezt az életet. Mind elindultunk valahogyan ezen az úton. De vajon melyik az a pont, ahol tényleg mi magunk tesszük meg az első önálló lépésünket? Amikor először megtelik a tüdőnk oxigénnel, majd fájdalmasan beleordítunk a világba, jelezve, hogy megjöttünk? Vagy amikor kimondjuk az első értelmes szavunkat? Esetleg amikor első ízben tudatára ébredünk a létezésünknek? Na és ez mikor van? Amikor utolér bennünket az első csalódás? Vagy amikor először érezzük igazán egy ölelés melegségét? Amikor eldöntjük, hogy csillagászok akarunk lenni, vagy épp kviddics bajnokok a kedvenceink után, és elkezdünk harcolni az álmainkért?
Folyamatosan úton vagyunk, már ki tudja mióta, de ez az út folyton elágazik, folyton kanyarog. Egyszer gyönyörű, füves, napsütötte mezőkön járunk, máskor havas, jeges meredek lejtőkön kaptatunk felfelé, és minden második lépés után visszacsúszunk. Néha le is ülünk pár pillanatra. Nem azért, mert meg akarjuk szemlélni a tájat. Csak mert úgy érezzük, nincs értelme tovább menni. Már nem látjuk a célt.
Én akkor veszítettem el először a célt, amikor Sylvia élettelen testét öleltem magamhoz. Egy gazdag és befolyásos család sarja vagyok, egy hangsúlyozottan aranyvérű családé. A nagyapám, Jean Claude Lachance még huszonévesen a nyakába vette a világot, ott hagyta a francia szülőföldjét, majd áttelepült Angliába. Fekete mágiával megbűvölt tárgyakkal, főképp ékszerekkel kereskedett. Francia honban ezt nem igazán értékelték, de itt igencsak szépen megszedte magát. Nekünk, gyerekeknek úgy beszéltek róla, mint olyasvalakiről, akire nagyon büszkének kell lennünk. Furfangos észjárású és határozott volt az öreg. Ha valamit egyszer a fejébe vett, azt meg is valósította. Azt mondják, ebben rá ütöttem. Anyám családja is befolyásosabbak közül való volt. Aztán a szüleim jól egymásra találtak, és hála a neveltetésüknek, tökéletesen egyetértettek Voldemort nézeteivel. Az aranyvérű a jó, a sárvérű undorító. Ezt mi is így tanultuk. Így nőttünk fel a bátyámmal és az idősebbik húgommal, de a kisebbeket is hasonlóképpen nevelik. Edmunk, Miranda és én már a roxforti időkben halálfalónak álltunk. Ez így volt rendjén. Ezt várták el tőlünk, nekünk is így volt a természetes.
Aztán megismertem Sylviát. Félvér volt. A család nem nézte jó szemmel a kapcsolatunkat. Ez nem érdekelt minket. Alig töltöttük be a húszat, amint munkát kaptam az Abszol Úton, összeházasodtunk. Boldogabb voltam, mint valaha, és egyre kevésbé érdekelt mindaz a hülyeség, amivel addig a fejünket tömték. Aztán egy végzetes napon aurorok támadtak ránk. Tőrbe csaltak minket három halálfaló társammal. Kettő közülük meghalt, és velük együtt az én teljesen ártatlan feleségem is.
Egy időre elborult az elmém, és veszedelmesebb lettem, elsősorban az aurorok számára, mint a legőrültebb halálfalók. Aztán lassan alábbhagyott a bosszúszomjam, és másmilyen hadjáratba kezdtem. Voldemort elbukott, de a hívei, akik az ő nézeteit vallották, még itt vannak, és jobban közéjük valónak érzem magam, mint valaha. De ahhoz, hogy hatalmunk kiteljesedjen, okosabbnak kell lennünk. Ezért úgy döntöttem, beépülök abba a közösségbe, mely a jövő generációk gondolkodását meghatározza. Így kerültem a Roxfortba.
Közben nemrég megismertem egy fiatal lányt is. Nem tudnám pontosan megfogalmazni, hogy milyen hatással is van rám. Nem komoly a kapcsolatunk, és nem is lenne szabad, hisz egyrészt a diákom, és csak nem rég lett nagykorú. Másrészt egy jó barátom unokahúga. Mégis... mostanában ő az egyetlen, aki mellett úgy érzem, önmagam lehetek...


Pff. De nyálas. És annyira semmitmondó az egész. Egy újabb papírsercegéssel ez a pár sor is gyűrötten végzi a szemétkosárban...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Shawn Lachance Empty
TémanyitásTárgy: Re: Shawn Lachance   Shawn Lachance Icon_minitimeSzomb. Feb. 18, 2012 10:17 am

Elkészültem...
Vissza az elejére Go down
Ginny Weasley
Boszorkány

•Boszorkány•
Ginny Weasley


•HOZZÁSZÓLÁSOK : 322
•REAGOK : 65
•CSATLAKOZÁS DÁTUMA : 2012. Jan. 08.
•KOR : 29

Shawn Lachance Empty
TémanyitásTárgy: Re: Shawn Lachance   Shawn Lachance Icon_minitimeSzomb. Feb. 18, 2012 11:14 am

Kedves Shawn akarom mondani Lachance prof. úr Very Happy
Éééés, végre, még egy professzor Very Happy Tanár úr *szalutál* azért maga is tudja, hol keresse a bajt, Very Happy tanár-diák kapcsolat? Ejej... Én azt ajánlom vigyázzon ^^
Ettől függetlenül, nagyon tetszett az előtörténet, szeretem az olyan szerepjáték példákat amibe bele csempészi a családi történetet is Very Happy Teháát akkor;

Shawn Lachance Elfogadva
Vissza az elejére Go down
https://alonetheworld.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Shawn Lachance Empty
TémanyitásTárgy: Re: Shawn Lachance   Shawn Lachance Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Shawn Lachance
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: ♔ EZ MÁR CSAK EGY TÁRHELY ♔ :: KARAKTEREK-
Ugrás: